Szlaki rowerowe

Gminy Garbów

Powiat Lublin

W Gminie Garbów wyznakowane zostały dwa główne szlaki rowerowe:

  • w części południowej Gminy szlak w formie pętli (kolor zielony) wraz ze szlakiem łącznikowym (niebieskim) prowadzącym do Nałęczowa, Wojciechowa i Wąwolnicy.
  • szczegóły


  • w części północnej Gminy szlak w formie pętli (czarny) wraz ze szlakiem łącznikowym (czerwonym) prowadzącym do szlaku po Gminie Jastków i niebieskim do Markuszowa.
  • szczegóły

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem folderu o odnowionej i rozbudowanej sieci szlaków w Gminie Garbów.

Poniżej do pobrania dwie strony folderu.

strona 1

strona 2Schemat sieci szlaków rowerowych w Gminie Garbów (2019r.)szlak rowerowy po północnej części
Gminy Garbów

Kolor szlaku: czarny

Długość szlaku (pętla): 30 km

Połączenia z innymi szlakami: w m. Leśce łącznik ze szlakiem po Gminie Jastków oraz ze szlakami Gm. Niemce, w m. Wola Przybysławska szlak niebieski prowadzący do Markuszowa (14 km), a w Mesznie żółty do Kozłówki.

UWAGA! odcinek szlaku pomiędzy Wolą Przybysławską a Karolinem został z powodu wybudowania drogi ekspresowej S-12/17 skorygowany i ponownie otwarty w czerwcu 2017r.


Schemat sieci szlaków rowerowych w Gminie Garbów


Zdjęcia:

Gmina Garbów - strona o szlaku

Przebieg szlaku w portalu bikemap.net


Trasa rowerowa 412940 - powered by Bikemap 
szlak rowerowy po południowej części
Gminy Garbów


Kolor szlaku: zielony

Kolor szlaku łącznikowego (Gutanów - Nałęczów, a dalej Wojciechów i Wąwolnica): niebieski

Połączenia z innymi szlakami: w Garbowie szlakiem czerwonym z pętlą północną, w  Ługowie szlak niebieski (gminy Jastków), w Kol. Góry żółty (gm. Markuszów)

Długość szlaku: pętla (zielona) 19 km.


schemat sieci szlaków rowerowych w Gminie Garbówpoczątki (=końce) szlaku:

-pętla - jak to pętla :-) nie ma ściśle określonego końca/ początku, zależy on wyłącznie od inwencji i możliwości użytkownika. Zacząć spotkanie z tym szlakiem można np. w miejscach jego zetknięcia z innymi szlakami: łącznikiem (niebieskim), czyli przyjeżdżając z Nałęczowa; szlakiem po południowej części Gminy Jastków (żółty) we wsi Ługów (przyjeżdżając z Jastkowa lub Lublina - p. sieć szlaków). Zacząć przejażdżkę można także z Garbowa, gdzie przed Urzędem Gminy znajduje się parking oraz tablica ze schematami szlaków i drogowskazy.

- łącznik niebieski: Nałęczów (8 km), Wojciechów (15 km), Wąwolnica (28 km).

Szlak prezentuje walory południowej części Gminy Garbów. Godne uwagi są dworki (Ługów, Gutanów), pałac w Garbowie, kościelisko i stary cmentarz w Garbowie, kościół parafialny w Garbowie, cmentarz wojskowy (I wojna światowa), punkty widokowe.

Nawierzchnia: zdecydowana większość to nawierzchnie asfaltowe, o dobrym stanie, na większości odcinkach o niskim natężeniu ruchu. Pozostałe to nawierzchnie naturalne, częściowo utwardzone. Teren miejscami pofalowany - przydatne przerzutki.

Oznakowanie: standardowe znaki szlaku (kodeks drogowy, grupa "R"). Malowane (słupy, drzewa) naklejane i mocowane do słupków. Dodatkowo: 4 tablice ze schematami szlaku, kilkanaście drogowskazów (w tym kilka wskazujących drogę do obiektów nie znajdujących się bezpośrednio przy szlaku).

Data wykonania: czerwiec- lipiec 2007 (później odnawiany).

Przydatne linki:


przebieg szlaku w portalu bikemap.net


Trasa rowerowa 255656 - powered by Bikemap 

statystyka