szlaki rowerowe po Gminie Markuszów
Powiat PuławyKolor szlaku: niebieski

Długość szlaku: 13,8km

Szlak łączy szlak żółty po południowej części gminy Markuszów ze szlakiem czarnym po Gminie Garbów.

Prowadzi obok bardzo urokliwych jezior Duży Ług i Rejowiec (użytek ekologiczny).Trasa rowerowa 683404 - powered by Bikemap 


Kolor szlaku: żółty

Długość szlaku: 17,9 km

Początki (=końce) szlaku: szlak w formie pętli. Przejazd po trasie szlaku można rozpocząć np. w Markuszowie przy kościele (po południowej stronie drogi krajowej); znajduje się tam parking.

Szlak posiada połączenie/ skrzyżowanie:

Prezentuje walory południowej części Gminy Markuszów, zahaczając o północne fragmenty Gminy Nałęczów. Nosi imię Jana Pocka - poety ludowego, pochodzącego z ok. Markuszowa, umożliwia poznanie jego i jego twórczości (tablica informacyjna z biografią, wiersze na tablicach ze schematami). W pobliżu trasy szlaku miejsce bitwy powstańczej z 1863r., zabytkowe kościoły w Markuszowie i Łanach oraz pałac w Bronicach, a także cmentarz żydowski (kirkut) w Markuszowie.

Nawierzchnia: zdecydowana większość to nawierzchnie asfaltowe, o dobrym stanie, na większości odcinków o niskim natężeniu ruchu. Pozostałe to nawierzchnie naturalne, częściowo utwardzone. Ciekawy, i najtrudniejszy odcinek (szczególnie po opadach deszczu) to wąwozy w południowej części trasy.

Oznakowanie: standardowe znaki szlaku (kodeks drogowy, grupa "R"). Malowane (słupy, drzewa), naklejane i mocowane do słupków. Dodatkowo: kilka drogowskazów, 2 tablice ze schematami, tablica informacyjna o Janie Pocku.

Szlak powstał w 2009roku; w roku 2012 przeszedł gruntowną modernizację.

Schemat przebiegu szlaku:Profil pionowy szlakuDalsze przydatne informacje:


Trasa szlaku w portalach rowerowych:Pokaż Szlak rowerowy "w krainie Jana Pocka" na większej mapie


statystyka